Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Вистина е дека со купување на мал стан ќе заштедите пари, но ќе ви биде вистински предизвик кога станува збор за уредувањето.

Уредувањето на малиот простор бара добра организација за тоа што ќе функционира во просторот, а што не. Треба да внимавате на деталите за да не ја направите вашата дневна да изгледа помала.

Размислувајте за малите и прекрасни детали кои му даваат топлина на вашиот дом.

Може да изберете украси и рамки во бела боја. Доколку сакате вашиот стан да изгледа поголем, визуелно можете да го зголемите со огледала.

Огледалата ќе ја нагласат природната светлина во вашиот дом, визуелно ќе го зголемат просторот и ќе го истакнат определениот дел од вашата куќа.

Ѕидовите во светла боја исто така визуелно го зголемуваат просторот.

реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more

Архитектура

20 идеи како поткровјето да стане прекрасна соба

Read more

Импресивен проект: Вака изгледа куќа направена од 12 контејнери

Read more

Превоз на иднината: Првите луѓе кои патуваа со Virgin Hyperloop

Read more

Црква претворена во луксузен дом се продава за 15 милиони фунти

Read more

Магазин

Намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се одбраните од COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Запознајте ја новата мис Универзум: Андреа Мартинес, од кошаркарка до мис на Шпанија

Читај повеќе

Идеја за десерт: Чоколадна торта

Читај повеќе

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Читај повеќе

Десет најскапи градови за живеење во 2020 година

Читај повеќе

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Читај повеќе
  • play_arrow

3Д анимација: Што прави коронавирусот кога ќе влезе во вашето тело?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 одлични вежби за совршени бицепси

Читај повеќе