Се надеваме дека не се сериозни со ова

Град Скопје на официјалниот профил на Фејсбук се пофали дека се гради пристапна рампа кон пешачкиот мост во Сарај за лицата со потешкотии во движењето. Граѓаните реагираат дека на „капитален проект како овој" и на рампа со ваков агол - и човек без потешкотии тешко би можел да истурка количка, a има и такви кои ги прашуваат дали се нормални.

Линк до ФБ објавата на Град Скопје.

Надополнето: По реакциите, со објаснување излезе и Град Скопје, а објаснувањето ви го пренесуваме во целост:

Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

#мкфејл

И Соборна стана јавен паркинг

Read more

А бе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Read more

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Најважното по обичај е со мали букви

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе