Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Вкупно 13 возила користени за време на снимањето на холивудскиот филм „Mad Max: Fury Road“ се понудени на продажба преку аукција.

Филмот се појави во кината во 2015 година и привлече големо внимание благодарение на одличната акција, импресивната кинематографија и спектакуларните возила.

Сега ентузијастите имаат можност да купат возила што се користеле на снимањето, односно вкупно 13. Понудите се прифаќаат во секоја валута, а аукцијата трае до 26 септември.

Возилата се подготвувани за потера во пустински области, а за пат, нормално, се нелегални.

Списокот на возила кои се продаваат изгледа вака:

 • The War Rig: Prime Mover Inc. танкер и прколка
 • The Gigahorse: W16 Cadillac - пар
 • The Doof Wagon
 • Nux Car: 1932 Chev Coupe
 • V8
 • Convoy Car: Elvis
 • Convoy Car: Jag Flamer
 • Razor Cola: 1973 XB Falcon Coupe (The Interceptor reborn)
 • Pole Car: Pontiac Surfari
 • Sabre Tooth: F250 Claw Car
 • Fire Car: Dodge
 • Caltrop: El Dorado
 • Buggy: Ratrod Chev
 • Buick тешка артилерија
Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Авто новости

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Read more

Кога е време за нови бришачи?

Read more

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Read more

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Read more
 

Автомобили

 • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
 • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе
 • play_arrow

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Читај повеќе

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Врвен луксуз: Претставена четвртата генерација Lexus LX 600

Читај повеќе

Како да го заштитите автомобилот од кражба?

Читај повеќе

Дали знаете што сѐ може да направи вашиот автомобил?

Читај повеќе