Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Бенџамин Кео, син на музичарката Лиса Мари Присли и внук на рокенрол легендата Елвис Присли, почина на 27 години.

Лиса Мари е „скршена од болка“ поради загубата на синот од бракот со Дени Кео, рече нејзиниот портпарол.

„Скршена е од болка, неутешна и затечена од веста, но се труди да биде силна за 11-годишните близнаци и најстарата ќерка Рајли“, изјави портпаролот Роџер Видиновски за People.

„Го обожаваше момчето. Тој беше љубовта на нејзиниот живот.“

Лиса Мари, ќерката на Елвис Присли, е мајка на 31-годишната Рајли Кео, како и 11-годишните близнаци Харпер и Финли, од бракот со Мајкл Локвуд.

Бенџамин Кео се самозастрелал со огнено оружје синоќа во Калабасас, Калифорнија, објави TMZ.

Во 2012 година Бенџамин, заедно со другите деца на Лиса Мари, беше дел од музичкото видео за нејзиниот римејк на хитот на Елвис од 1954 година „I Love You Because“.

Remote video URL

Лиса Мари беше особено блиска со Бенџамин. На Денот на мајката во 2009 година двајцата ставија исти тетоважи на „келтски јазол на вечноста“ што според неа означува „вечна љубов и поврзаност“.

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Музика

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе
  • play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе