Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung во септември го претстави Galaxy S20 Fan Edition(FE) – новиот флегшип смартфон со одлични перформанси.

Новиот модел ги обединува сите најдобри карактеристики од новата серија Galaxy S20, a ќе биде достапен дури во шест бои.

Galaxy S20 FE доаѓа со моќна батерија која трае цел ден. Батеријата е од 4.500 mAh, моќни AP перформанси и супербрзо полнење.

Смартфонот е достапен со 6 GB RAM и 128 GB интерна меморија/ 8 GB RAM, 256 GB интерна и microSD слот до 1 TB. Го користи оперативниот систем Android 10. Смартфонот поддржува и 5G мрежа.

За повеќе информации погледнете ја рецензијата на Tech Spurt:

Remote video URL
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Мобилни

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Read more

Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Read more

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Read more

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Read more

Гик

Распишан тендер за научна студија за влијанието на 4G и 5G мрежите врз здравјето и околината

Читај повеќе
  • play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Читај повеќе
  • play_arrow

Универзумот наместо да се лади, се загрева: Дали ќе има „Големо спалување“?

Читај повеќе
  • filter

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Читај повеќе

Можат ли кучињата да намирисаат COVID-19?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Читај повеќе

Војници на иднината: САД работат на систем за читање мисли

Читај повеќе

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе
  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе