Седум работи што мажите ги сакаат, но никогаш нема да ги побараат

Машко-женските односи се комплицирани, но тоа не значи дека не може да функционираме заедно.

Вашиот партнер избрал да биде со вас, ви покажува љубов, посветен ви е, а сепак понекогаш се чувствувате како да не го разбирате доволно. Тоа е можеби поради фактот дека мажите, исто како и жените, имаат потреби, емотивни и физички, кои нема така лесно или воопшто да ги кажат на глас, како што тоа го прават повеќето жени.

Мет Богс, терапевт за двојки, споделува со жените седум работи што мажите ги сакаат од нив, но не знаат како да ги побараат и најверојатно нема да го направат тоа.

реклама

Љубов и секс

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Read more

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат

Read more

Знаци кои покажуваат дека сте претерале со мастурбација

Read more

5 причини зошто летото е како создадено за секс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за зацврстување на задникот

Read more
play_arrow

Најчудните моменти снимени со камера, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неколку рецепти за летни салати што заситуваат

Read more
play_arrow

15 најголеми тунели низ човечката историја

Read more
play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

15 најнеобични воени оружја

Read more
play_arrow

Кои се седумте најскапи фудбалски менаџери на сите времиња?

Read more
play_arrow

Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more