Седум совети како да спиете подобро

Сите знаеме дека квалитетниот сон е важен за нашето физичко и психичко здравје, а сепак многу луѓе не спијат доволно часови или доволно квалитетно за да функционираат најдобро што можат.

Додека спиеме, телото се регенерира и прочистува, па како да му помогнеме тоа да го прави полесно?

Доктор Ентони Балдузи споделува седум совети како да спиете подобро, а како резултат на тоа да бидете здрави, одморени, продуктивни и среќни.

реклама

Здравје

Кои намирници се најлоши за здравјето на срцето?

Read more

Кога не е добро време да ги миете забите?

Read more

Храна што помага да го подобрите помнењето

Read more

Едноставен тест од 10 секунди открива дали сте во ризик од прерана смрт?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more
play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Read more