Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Корисничка на TikTok покажа како се става маскара на правилниот начин.

На TikTok е објавено видео во кое една корисничка покажува на кој начин нанесува маскара, велејќи дека останатите тоа го прават на погрешен начин.

Видеото во кое ја објаснува нејзината постапка за многу кратко време стана вирално. Тајната се крие во движењата во текот на нанесувањето. Таа вели дека четкичката не треба повеќе пати да ја внесувате во шишенцето, туку со кружни движење одеднаш да извлечете повеќе маскара.

Потоа објаснува дека четкичката првенствено ја повлекува од лево на десно, па потоа по стандардниот начин, одоздола нагоре.

Девојката вели дека оваа метода ја користи уште од средно училиште, па многу луѓе мислеле дека носи вештачки трепки.

Видеото досега има повеќе од половина милион прегледи и илјадници коментари во кои многумина се чудат како досега не го пробале овој уникатен метод.

@_slaybytay_

The delco accent came out strong in this LOL #gamechanger #mascarahack #makeuphackfyp #fyp #tryit

♬ original sound - Taylor Tripler
Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Чек дис аут

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Read more

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи во име на науката

Read more

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more

Топ 10 славни личности кои се пробале во рингот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе

Најчестите женски сексуални фантазии

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Читај повеќе