ПРЕМИЕР ЛИГА 2020/21

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Нема службена победа за тимот на Јирген Клоп откако ФА одлучи неодиграниот натпревар да го закаже за наредниот четврток.

Натпреварот кој требаше да се одигра во неделата воопшто не започна откако навивачите на Манчестер Јунајтед го запоседнаа теренот во знак на протест поради сопствениците кои го турнаа клубот во контроверзиот проект Супер лига без согласност од навивачите. Полицијата се мачеше да излезе на крај со гневните навивачите, почетокот првично беше поместен, но кога се востанови дека услови за игра нема да има, натпреварот беше официјално откажан.

Новата одлука на ФА направи промени во распоредот бидејќи Мначестер Јунајтед требаше на 12-ти да игра против Лестер, натпревар кој сега е поместен за на 11-ти. Тоа значи дека Јунајтед за три дена ќе мора да одигра два силни натпревари.

Згора на тоа, со вечерашниов натпреавр пртив Рома во Лига Европа, Манчестер за една недела ќе одигра 4 натпревари.

Ливерпул за една недела, од 13-ти до 19-ти, ќе има три натпревари.

Распоредот на Манчестер Јунајтед до крајот на сезоната:
денеска: Рома
9: Астон Вила
11: Лестер
13: Ливерпул
18: Фулам
23: Вулверхемптом

Распоредот на Ливерпул до крајот на сезоната:
8: Саутемптон
13: Манчестер Јунајтед
16: Вест Бром
19: Барнли
23: Кристал Палас

Мега пресметката Манчестер Јунајтед - Ливерпул ќе биде со почеток од 21:15 часот.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе