Серена Вилијамс ќе го пропушти Австралија Опен

Американската тенисерка 40-годишната Серена Вилијамс, која има 23 Грен слемови, ќе го пропушти Австралија Опен по совет од нејзиниот лекарски тим, објавија од АО.

„Иако е ова тешка одлука, не сум на ниво за да можам да се натпреварувам. Според советите на мојот лекарски тим одлучив да се повлечам од АО. Мелбурн е еден од моите омилени градови и секоја година уживав да играм на турнирот. Ќе ми недостасуваат навивачите“, изјави Серена Вилијамс.

Тие не се појави на теренот уште од првото коло на Вимблдон кога ja повреди ногата.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Тенис

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Read more

Циципас лесно до полуфиналето на Австралија опен

Read more

Шаповалов: Погрешив што реков дека судијата е корумпиран, но на Рафа премногу му се дозволува

Read more

Беретини против Надал во полуфиналето на АО

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе