Серена Вилијамс ќе снима нов документарец за нејзиниот живот

Од Amazon Studios објавија дека потпишале телевизиски договор со 39-годишната тенисерка Серена Вилијамс за снимање документарец којшто премиерно ќе биде прикажан на Amazon Prime Video.

Засега не е познат насловот, а фокусот ќе биде поставен на ситуации од нејзиниот професионален и приватен живот. Филмот ќе го снимаат компаниите Plum Pictures, Goalhanger Films и Amazon Studios.

„Многу сум возбудена поради партнерството со Amazon Studios, тие ги имаат креирано некои од најинспиративните и најважни содржини за светската публика. Сакам да раскажам многу приказни, вклучително и мојата, многу се радувам што ќе можат сето тоа да го споделам со светот“, вели Вилијамс.

Џенифер Сејк, директорка на Amazon Studios, напиша:

„Серена го трансформираше тенисот и стана една од најинспиративните спортистки и жени од нејзината генерација, на која ѝ се восхитуваат не само поради способноста туку и поради посветеноста на заговарање правилни идеи. Многу сме возбудени што ќе го поделиме нејзиното патување во новиот документарец и што ќе работиме со неа на создавање оригинална содржина за нашите Prime Video купувачи низ светот“.

Ова ќе биде втора исповед на Серена пред екраните и обожавателите. Претходно учествуваше во документарната емисија „Being Serena“ на HBO во 2018 година.

реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Тенис

Виландер: Новак делува застрашувачки

Read more

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Read more

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Read more

Мечот Циципас – Зверев најмладото полуфинале на Ролан Гарос во последните 13 години

Read more
 

Спорт

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Читај повеќе

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Читај повеќе

Виландер: Новак делува застрашувачки

Читај повеќе

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Читај повеќе

Кардиолози тврдат дека најверојатно е крај со кариерата на Ериксен

Читај повеќе

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Читај повеќе

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Читај повеќе

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Читај повеќе

Охриѓанец истрча од Попова Шапка до Титов Врв и назад за два часа и 19 минути

Читај повеќе