Серена Вилијамс позираше во црн костим за капење и ја покажа прекрасната фигура

М.С.
/ 27.10.2020 / 14:10

39-годишната Серена Вилијамс уште еднаш покажа дека изгледа неверојатно. Објави три нови фотографии во црн костим за капење и ги истакна нејзините мускули.

„Изгледаш прекрасно“, „оваа жена е неверојатна“, „имаш прекрасно тело“ се дел од коментарите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Are made

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

Вилијамс роди ќерка пред три години, но брзо по породувањето покажа дека се врати во форма.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

These boots

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

Познатата тенисерка освен стандардните вежби за истегнување и загревање вежба јога и кардио.

 

На TikTok откри дека го практикува HIIT тренингот, а со помош на трчање го доведува телото до совршенство.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Фит

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more

Вежбање по породувањето: Кога да почнете и на што треба да обрнете посебно внимание?

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе