Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ го привлече вниманието на милиони гледачи ширум светот и се стекна со огромна популарност.

Иако осмата сезона ги разочара бројните обожаватели ширум светот(вклучително и нас), не можеме да ја оспориме вредноста на оваа култна серија.

Во видеото на WatchMojo ви прикажуваат 10 серии кои мора да ги гледате доколку ја обожававте „Game of Thrones“. Некои од нив се „The Last Kingdom“, „Attack on Titan“, „Spartacus“ и „The 100“. Погледнете го видеото.

реклама

Филм & ТВ

Сер Шон Конери: Филмска приказна низ фотографии

Read more

Почина Шон Конери, најпознатиот Џејмс Бонд

Read more

Сребрена палма за „Врба“ на Манчевски во Валенсија

Read more

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more