Сестрата на Роналдо претходно го исмејуваше коронавирусот, сега заврши во болница

Катиа Авеиро, сестрата на славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо заврши во болница поради компликации од COVID-19. Минатата година таа го исмејуваше коронавирусот, а сега заврши во болница поради воспаление на белите дробови.

Таа доби позитивен тест на COVID-19 на 17 јули по што симптомите се засилија и во петокот доби воспаление на белите дробови.

„Ова е нешто последно што сакам да го напишам, немав намера но со оглед на тоа дека вестите брзо се шират, а и поради почит кон оние кои ме следат и се грижат за мене, морам да ја споделам вистината. Заболев од оној проклет вирус, добро сум, имам неколку симптоми и ги следам протоколите. Во петокот ситуацијата се влоши и завршив во болница. Ви благодарам на сите за грижата“, напиша таа на Instagram.

Минатиот октомври таа се исмејуваше со коронавирусот откако нејзиниот брат Роналдо доби позитивен тест поради што мораше да испушти неколку натпревари.

Таа тогаш напиша дека Господ го испратил нејзиниот брат да докаже дека вирусот е лажен.

„Ако Кристијано треба да го разбуди светот, тогаш морам да кажам дека овој Португалец е Избраниот, божји гласник. Благодарам! Верувам дека денес илјадници луѓе ќе прогледаат околу оваа пандемија, тестирањата и мерките како мене. Најголемата измама откако сум родена“, напиша тогаш Катиа.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Живот

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Read more
 

Магазин

Кој најчесто заболува од долг ковид?

Читај повеќе

Топ 3 најздрави есенски намирници

Читај повеќе

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Читај повеќе

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Читај повеќе

Науката има објаснување: Зошто некои деца не сакаат да јадат брокула?

Читај повеќе

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Читај повеќе

Секој пар минува низ пет фази во љубовта, третата е најтешка

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Читај повеќе