Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Медиумите ги следеа Жерард Пике и неговата нова девојка Клара Чиа Марти во чекор додека двојката се шеташе низ Барселона.

Двајцата се држеа за рака кога Клара доживеа мала несреќа.

Пике и Клара брзаа да стигнат до зградата и да се скријат од новинарите, а Клара, трчкајќи зад Пике во еден момент удри во билборд на патот, што гласно се слуша на видеото.

Кога Пике го виде тоа, почна неконтролирано да се смее и продолжи да ја влече за рака.

Видеото од нејзината несреќа набрзо се рашири на социјалните мрежи, а не требаше многу за да почнат да летаат критики на сметка на Пике.

Пике имаше прилично јавно раскинување со колумбиската пејачка Шакира, а набрзо потоа се дозна дека причината била неговото неверство. Судејќи според однесувањето на фудбалерот во јавност, може да се заклучи дека Шакира баш се спасила, а Пике е недораснато детиште.

 

 

 

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Живот

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Read more

Како да препознаете квалитетни јајца?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе