Шеикот ѝ мавташе на бразилска навивачка, тоа не ѝ се допадна на жена му

Во текот на натпреварот меѓу Бразил и Швајцарија (1:0) дојде до необична ситуација во свечената ложа.

Шеикот Хамад бин Калифа ал Тани во еден момент весело ѝ мавташе на една бразилска навивачка која ја снимаше публиката, но тоа не ѝ се допадна на неговата сопруга.

Видеото од реакцијата на Моза бин Насер брзо се рашири на социјалните мрежи и предизвика различни коментари.

Шеикот Хамад бин Калифа ал Тани е поранешен катарски емир, а неговото богатство се проценува околу 2 милијарди долари.

На неговата сопруга Моза не ѝ се допадна потегот кој го виде како флерт на сопругот со навивачката, па буквално го пресече со поглед. Потоа, ѝ таа мавташе со раката. Моза важи за една од најдобро облечените жени во светот. Уште на почетокот од СП во Катар одушеви со изгледот.

 И додека на емирот по ова сигурно не му било многу забавно, корисниците на социјалните мрежи брутално се забавуваа на негова сметка. А, можеби некои од нив и од личното искуство.

„Мислам дека нема да биде толку насмеан кога ќе си дојде дома“, е најчестиот коментар.

На интернет се појавија и  монтажи од моментот.

 

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Живот

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Read more

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Read more

Како каучот со недели убаво да мириса?

Read more

Психијатар објаснува зошто треба да ја менувате работата на секои 10 години

Read more
 

Магазин

Зошто имаме повеќе секс во зима отколку во лето?

Читај повеќе

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе