Шеикот ѝ мавташе на бразилска навивачка, тоа не ѝ се допадна на жена му

Во текот на натпреварот меѓу Бразил и Швајцарија (1:0) дојде до необична ситуација во свечената ложа.

Шеикот Хамад бин Калифа ал Тани во еден момент весело ѝ мавташе на една бразилска навивачка која ја снимаше публиката, но тоа не ѝ се допадна на неговата сопруга.

Видеото од реакцијата на Моза бин Насер брзо се рашири на социјалните мрежи и предизвика различни коментари.

Шеикот Хамад бин Калифа ал Тани е поранешен катарски емир, а неговото богатство се проценува околу 2 милијарди долари.

На неговата сопруга Моза не ѝ се допадна потегот кој го виде како флерт на сопругот со навивачката, па буквално го пресече со поглед. Потоа, ѝ таа мавташе со раката. Моза важи за една од најдобро облечените жени во светот. Уште на почетокот од СП во Катар одушеви со изгледот.

 И додека на емирот по ова сигурно не му било многу забавно, корисниците на социјалните мрежи брутално се забавуваа на негова сметка. А, можеби некои од нив и од личното искуство.

„Мислам дека нема да биде толку насмеан кога ќе си дојде дома“, е најчестиот коментар.

На интернет се појавија и  монтажи од моментот.

 

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Живот

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Трик на искусните домаќинки: Зошто ставаат козметички памук во правосмукалката?

Read more

Жените со една боја на очи се единствени: Имаат особено силен имунитет и живеат долго

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе