Шест љубовни парови создадени еден за друг

Според астрологијата, некои љубовни парови едноставно мора да се случат бидејќи одредени љубовни комбинации се судбоносно одредени. Овие шест љубовни парови се родени еден за друг.

Овен и Вага

Кога овие два знака ќе се сретнат, пред нив стојат големи предизвици, неверојатна привлечност и хемија на која е тешко да одолеат. Вагата е софистициран, а Овенот од друга страна е синоним за страст. Иако се многу различни, токму поради тоа се привлекуваат.

Бик и Скорпија

Меѓу овие два знака постои голема страст, но за да успее врската таа страст не може да постои само кога станува збор за сексот туку мора да биде пренесена и на сите други аспекти од заедничкиот живот. Караниците и конфликтите меѓу овие два знака се неизбежни, дивата страст која тлее во Скорпијата лесно го заведува нежниот Бик, но исто така многу лесно може да го уништи.

Близнаци и Стрелец

Кога ќе се запознаат Стрелец и Близнаци, привлечноста зрачи од нив. И тоа не е само физичка привлечност, тие веднаш се спојуваат на сите нивоа, се сложуваат во секој поглед. Но, тоа не значи дека нема да има проблеми. стрелецот ја сака самоувереноста на близнакот, но понекогаш не може да дозволи некој друг цело време да ја држи контролата.

Рак и Јарец

Овие два знаци ги поврзува моќта на Јарецот и емоциите на Ракот. Но, среќата во врската и страста можат да бидат лесно уништени и тоа поради чувствителноста на Ракот. Јарецот умее да го игнорира партнерот, а тоа е болно за Ракот.

Лав и Водолија

Лавот е лесно освоен од фантастичната Водолија, а од друга страна Водолијата го обожава Лавот поради харизматичното влијание. Нивниот однос може да биде расипан затоа што Лавот постојано бар внимание, а тоа ја нервира Водолијата па брзо им досадува да бидат заедно.

Девица и Риби

Спротивностите се привлекуваат, а тоа најдобро се гледа од овој пар. Рибите не сакаат рутина, додека Девицата сака се да се движи во еден ритам и во совршен ред. Си помагаат еден на друг и се обидуваат да научат нешто ново – Рибите да се запознаат со организацијата, а Девицата малку да ужива во животот.

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Љубов и секс

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Пет причини поради кои никогаш не треба да имате врска со оженет маж

Read more

Кои мажи најдолго издржуваат во кревет?

Read more

Зошто комплиментот секси има скриено значење?

Read more
 

Магазин

Колку пати може да се користи истиот брич?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сакате тенок струк и цврст задник: 10 минути домашен тренинг за секој ден

Читај повеќе

Од преголема концентрација стануваме уморни, научниците открија зошто

Читај повеќе

Четири едноставни работи кои целосно ќе ви го променат животот

Читај повеќе

Три причини зошто не е добро да пиете вода во текот на оброк

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Дубаи „исчезна“ во песочна бура

Читај повеќе

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Читај повеќе

Пет причини зошто одењето по песок е здраво

Читај повеќе