Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Ако не сте ја гледале серијата Sherlock со Бенедикт Камбербач, во најмала рака сте слушнале за славниот лик кој го игра. Токму британскиот актер најдобро го отелотворува најпознатиот фиктивен детектив, а една од неговите најистакнати особини е совршено добро да го прочита говорот на телото на луѓето околу него.

Говорот на телото може да открие што мислиме и чувствуваме без да кажеме еден збор. Но, како да ја совладаме вештината на читање на овој невербален говор?

Charisma on Command има шест трикови како да научите да читате говор на тело.

реклама

Живот

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Read more

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more