Шестмина позитивни во Атлетик

Тимот од Билбао соопшти дека скринингот во клубот открил дека шестима членови се позитивни на коронавирусот, без да нагласи колку се фудбалери, а колку други лица.

Според протоколот издаден од Ла Лига, сите тимови кои ги почнуваат подготовките за новата сезона мора да направат скрининг во рамките на клубот.

„Меѓу резултатите од тестирањата има шест позитивни, кои веќе се наоѓаат изолирани во своите домови каде ќе останат сѐ додека не им биде направен нов ПЦР тест наредната недела. Случаите се пријавени до надлежните здравствени власти“, стои во клупското соопштение.

URL

Баскискиот клуб не откри колку од позитивните се фудбалери, а колку останати вработени кои се грижат за тимот.

Атлетик треба утре приквечер да ги почне подготовките, кои поради новонастанатата ситуација ќе бидат индивидуални тренинзи.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Фудбал

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Read more

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Read more

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Read more

Спорт

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Читај повеќе

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Читај повеќе

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Читај повеќе

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе