Шоуменот Ибра запали пура по освојувањето на Скудетото

Милан по 11 години ја освои титулата на Италија.

Веќе во првото полувреме од натпреварот од последното, 38. коло во Серија А, поведоа со 3:0 против Сасуоло со двата гола на Оливие Жиру и еден на Франк Кесие, со што одговорија на прашањето кој ќе го добие првото место.

Последната титула со миланскиот клуб Златан Ибрахимовиќ ја освои во 2011 година. Тој се врати во клубот, влезе против Сасуоло во 72. минута и како 40-годишник ја освои седмата титула во Серија А, сметајќи ги оние со Јувентус во аферата Калчополи. Во ова тој учествуваше со осум гола и три асистенции.

По натпреварот тој се погрижи публиката да добие вистинско шоуто. Се појави на теренот со пура во устата и шампањ во рацете да ја прослави титулата. Под знак прашалник е дали натпреварот против Сасуоло беше последен што го одигра Ибрахимовиќ во кариерата. Неговиот договор е со важност до крајот на јуни, што значи дека можно е да следи пензија, а можеби и нова играчка година или директорска улога во Милан.

URL
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Фудбал

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Read more

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе