Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Во просек, 8 минути дневно трошиме за туширање, а во период од 12 месеци трошиме околу 30 сапуни и 11 гелови за туширање.

Дали знаете што ќе се случи ако престанете да користите сапун или шампон кога се туширате?

На првиот ден од експериментот, истуширајте се само со топла вода и ставете дезодоранс направен од природни состојки. Можеби мислите дека ќе мирисате непријатно, но тоа нема да се случи.

Што ќе се случи со вашето тело доколку не користите сапун 1 месец, погледнете во новото, интересно видео на Bright Side.

Remote video URL
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Чек дис аут

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Read more

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more
 

Магазин

Кога гледањето фудбал е опасно по здравјето?

Читај повеќе

Како менопаузата го менува мозокот на жената?

Читај повеќе

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Читај повеќе
  • play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Читај повеќе

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Читај повеќе