Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Џејмс Хетфилд и тапанарот Ларс Улрих од „Металика“ се потсетија на настапот во живо на доделувањето на Греми наградите во 2017 година заедно со поп-ѕвездата Лејди Гага.

Во емисијата SiriusXM на Хауард Стерн пред два дена, тие зборуваа за планираниот драјв-ин концерт и за соработката со Лејди Гага во 2017 година. Бендот сподели и како членовите се зближиле повеќе за време на пандемијата.

Настапот во живо на Греми наградите во 2017 година беше малку катастрофален, од технички аспект. Тонците од тимот на Греми не го приклучија микрофонот на Хетфилд, па тој и Гага пееја на нејзиниот микрофон за време на изведбата на „Moth Into Flame“.

„Едноставно ја почитувам како артист. Беше дојдена два часа пред да стигнеме ние, работеше на нејзините потези и смислуваше нови работи. Таа е екстремно креативен и бестрашен уметник“, рече Хетфилд.

Ларс Улрих додаде:

„Лејди Гага, конкретно, обожава метал. Ми кажа дека ‘Metal Militia’, песна од нашиот прв албум ‘Kill ‘Em All’, ѝ била омилена песна на времето“.

Погледнете ги нивната генерална проба и настапот на Греми наградите:

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Музика

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Read more

Прво издание на Cotton Blues Festival: Се остварува сонот на Гого

Read more

Ед Ширан стана татко, сопругата Шери роди ќерка

Read more

Корона настап: Лејди Гага знае како да ја направи маската моден детаљ

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Читај повеќе
  • play_arrow

10 причини зошто „Dune“ ќе биде најдобриот научно-фантастичен филм на деценијата

Читај повеќе