Што открива работното биро за вашиот карактер?

Б.С.Б.
/ 22.07.2021 / 20:57

Кога ќе влезете во вашата канцеларија веројатно веднаш забележувате разлики во работните маси. Има такви кои се прилично уредни, чисти и без многу предмети, а има и такви преполни со хартија, шолји, украси, книги и слично.

Изгледот на работното биро може да открие многу за нечиј карактер.

Неуредно биро

Сите имаат барем еден таков колега познат по неуредното биро. Хартии, пенкала, кабли, писма, кутии, храна. На овие луѓе ништо не им смета додека работат. Таквите луѓе обично се екстровертни, пријателски настроени кон околината и љубезни. Обично се покреативни од останатите колеги.

Уредно биро

На колегите кои обично имаат уредно средено биро, без украси и детали, често им недостига креативност и отвореност кон другите. Сепак, се повеќе дисциплинирани од останатите, сакаат сè да им биде испланирано и ги исполнуваат обврските.

Биро со технологија

Слушалки, два монитори, тастатура, звучници, таблет и слично. Го знаете оној колега кој го има секој можен уред на своето работно биро? Веројатно тој е најкреативен од сите, но и најпријателски расположен.

Персонализирано биро

Семејни фотографии, украси со омилени бои, мирисливи свеќички, книги, убави тефтери, ова е дефинитивно описот на личност која е весела, има многу идеи, отворена е кон другите и е омилена меѓу колегите. Таквата личност се чувствува пријатно на своето работно место.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Стил

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Read more

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more
 

Магазин

Кој најчесто заболува од долг ковид?

Читај повеќе

Топ 3 најздрави есенски намирници

Читај повеќе

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Читај повеќе

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Читај повеќе

Науката има објаснување: Зошто некои деца не сакаат да јадат брокула?

Читај повеќе

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Читај повеќе

Секој пар минува низ пет фази во љубовта, третата е најтешка

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Читај повеќе