Што подготвуваат од Samsung за 2021 година?

Се очекува Samsung да ги претстави новите смартфони на почетокот на 2021 година, а тоа може да се случи и на 14 јануари.

Според последните информации, наскоро ќе го гледаме настанот Unpacked, а Еван Блес на Twitter објави фотографии од новите смартфони, вклучително и новите бои.

Како што и претходно беше најавено, стандардниот Galaxy S21 ќе биде достапен во 4 бои- бела, сива, виолетова и розова.

Овој помал модел ќе поседува 6,2-инчен AMOLED екран, примарна камера од 12, ултраширока од 12 и телефото камера од 64 MP.

Samsung ќе го претстави и новиот, поголем Galaxy S21 Plus кој нема да биде достапен во розова боја.

S21 Ultra ќе биде достапен само во црна и бела боја, а позади ќе има модул со 4 камери и ласерски автофокус. Овој смартфон ќе има 6,8-инчен AMOLED екран и одлична батерија.

Тагови
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Мобилни

Google ги претстави Pixel 6 и Pixel 6 Pro

Read more

Серијата Redmi Note 11 ќе биде претставена на 28 октомври

Read more

Xiaomi објави кога ќе почне да произведува електрични автомобили

Read more

Како ќе изгледа Samsung Galaxy S22 Ultra?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Како да сте таму: Роверот на НАСА го сними звукот на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Google ги претстави Pixel 6 и Pixel 6 Pro

Читај повеќе

Серијата Redmi Note 11 ќе биде претставена на 28 октомври

Читај повеќе

Facebook ќе добие ново име

Читај повеќе

Гејмери, на готовс: Пристигнува GTA Trilogy Remaster

Читај повеќе

Xiaomi објави кога ќе почне да произведува електрични автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири начини на кои ќе патуваме низ вселената во иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple ги претстави новите MacBook Pro лаптопи

Читај повеќе

Научници го соборија рекордот - измерена најниската температура досега

Читај повеќе