Го најавија „најмоќниот Galaxy уред“

Што подготвуваат од Samsung за овој април?

Samsung за 28 април го најави настанот Unpacked на кој ќе го претстават „најмоќниот Galaxy“ уред.

Како и вообичаено, тизерите за ваквите најави не откриваат многу детали, но се чини дека нема да го претстават Galaxy Z Fold 3 кој според претходните најави би требало да пристигне во јули и ќе биде замена за Galaxy Note.

Најверојатно ќе ја претстават новата линија на лаптопи Galaxy Book која одговара на описот „најмоќен Galaxy уред“.

Актуелните модели се појавија во 2019 година, а во некои земји пристигнаа дури минатата година. Се очекува дека новите лаптопи ќе користат Intel Tiger Lake процесори од 11. генерација.

Исто така, веќе некое време се шпекулира дека Samsung работи на новата линија на Galaxy Book Pro лаптопи со 13,3 и 15,6-инчни OLED панели, S-Pen и нови процесори. Galaxy Book pro 360 би требало да поддржува и 5G мрежа.

Погледнете го трејлерот:

Remote video URL
Тагови
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Вести

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Read more

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Read more

Политичка трка за вселената: Што ќе биде „Окото на Саурон“ што го гради ЕУ?

Read more

Луѓето загадуваат, а паметен робот ќе им ги чисти плажите од отпушоци

Read more
 

Гик

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Google ќе ги забрани апликациите за купување сексуални услуги на интернет

Читај повеќе

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе