Што се случува со телото кога ќе престанеме да јадеме?

А.С.
/ 28.01.2022 / 20:11

Што се случува со вашето тело ако престанете да јадете еден ден, една недела или месеци? Дознајте што ќе се случи чекор по чекор. Дали исцелителните придобивки доаѓаат од постење подолг временски период? Откријте што кажуваат научните докази за наизменичниот пост, постот во вода и постот со продолжено траење.

реклама

Фит

Најдобрите пилатес вежби за совршени нозе

Read more

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Read more
Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најопасни тематски паркови во светот

Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за мини-серијата Echoes

Read more
play_arrow

15 најголеми воени бродови на планетата

Read more
play_arrow

Чудо за една сезона: Каде се сега?

Read more
play_arrow

15 најлоши дизајни на куќи

Read more
play_arrow

Top 10 работи кои децата од 90-тите милуваа да ги прават

Read more
play_arrow

Смотани возачи, фејл компилација

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Најопасните железници и возови на Земјата

Read more
play_arrow

Меси предвиде дека ќе бидат иднината на фудбалот: Каде се сега?

Read more
play_arrow

15-те најимпресивни библиотеки во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри каскадерски акробации на Џеки Чен

Read more