Што се случува во Јувентус?

Јувентус е најголемиот, најбогатиот и најуспешниот клуб во италијанскиот фудбал, но моментално е на 10-тото место во Серија А, откако FIGC - Фудбалската федерација на Италија, му одзеде 15 поени.

Тоа беше најновиот во низата неуспеси за Јувентус и Серија А, а доаѓа речиси 17 години откако клубот испадна во Серија Б како последица на скандалот Калчополи.

Така, во овој документарец, HITC Sevens ја разгледува моменталната криза во Јувентус, како стигна до оваа точка и зошто ова не може да биде крајот на приказната за „Старата дама“.

реклама

Фудбал

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Read more

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Read more

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Read more

Елмас: Најважно е што победивме

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако човештвото престане да војува?

Read more
play_arrow

Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Read more
play_arrow

Кои се најплатените фудбалери во секој клуб во Премиер лига?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои буквално имаат убиено човек

Read more
play_arrow
Пилешко во сос од лук и мед

Рецепт на денот: Пилешко во сос од лук и мед

Read more
play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Read more
play_arrow

Пролетно преуредување: Од стариот мебел направете нов

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најконтроверзни освојувачи на Оскар

Read more