Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Секој знае дека џиновска карпа од вселената удрила во планетата пред милиони години и ги збришала диносаурусите. Сега со напредна технологија, истражувачите успеаја да состават нова временска рамка која покажува што навистина се случило.

И не само ова, тие мислат дека знаат од каде потекнува џиновскиот астероид.

Дали Земјата е цел на уште една огромна вселенска карпа и дали ќе можеме да преживееме? Ќе бидете изненадени и веројатно шокирани од она што го открија астрономите на НАСА.

Затоа, сега подгответе се да ја „доживеете“  катастрофата што речиси целосно го збриша животот на Земјата.

реклама

Чек дис аут

15 најстрашни видови ајкули

Read more

Олимписки времеплов: Што остана од ЗОИ Сараево 1984?

Read more

Мит или реалност: Дали кучињата навистина претчувствуваат земјотреси?

Read more

Час по аикидо со Стивен Сигал

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more