Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

А.С.
/ 25.10.2021 / 13:05

Она што го правите за време на тренингот ќе одреди колку брзо ќе изградите мускули, ќе станете посилни и ќе го подобрите составот на телото. И ако се фокусирате на погрешни работи за време на тренингот, ќе го забавите вашиот напредок, ќе се демотивирате и на крајот ќе дојдете до застој.

Примената на овие 10 едноставни совети ќе го направи секој тренинг подобар. Без оглед на тоа дали вежбате во теретана или дома, од ова видео ќе ги научите што е најдобро да правите за време на секој тренинг за да добиете подобри перформанси и подобри резултати. Ќе откриете и вообичаени грешки при вежбањето што треба да ги избегнувате и работи што никогаш повеќе не треба да ги правите во теретана.

реклама

Фит

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Read more

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Read more

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more

Витамин кој ќе ви помогне да имате рамен стомак

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Read more
play_arrow

Зошто треба да јадете намирници богати со цинк?

Read more
play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more
play_arrow

40 минути интензивни вежби за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more
play_arrow

10 празници со мрачно потекло

Read more
play_arrow

Како да заспиете за помалку од 3 минути секоја ноќ?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од поплавите во Канада

Read more
play_arrow

Vogue лекција по мода: Сѐ што треба да знаете за корсетите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more