Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

А.С.
/ 21.03.2023 / 15:57

Она што го правите за време на тренингот ќе одреди колку брзо ќе изградите мускули, ќе станете посилни и ќе го подобрите составот на телото. Но, ако се фокусирате на погрешни работи за време на тренингот, ќе го забавите вашиот напредок, ќе се демотивирате и на крајот ќе дојдете до застој.

Примената на овие 10 едноставни совети ќе го направи секој тренинг подобар. Без оглед на тоа дали вежбате во теретана или дома, од ова видео ќе ги научите што е најдобро да правите за време на секој тренинг за да добиете подобри перформанси и подобри резултати. Ќе откриете и вообичаени грешки при вежбањето што треба да ги избегнувате и работи што никогаш повеќе не треба да ги правите во теретана.

реклама

Фит

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Read more

Како да излезете од магепсаниот круг на диети и дебелеење?

Read more

4 вежби без опрема што ќе ви го трансформираат целото тело за само 4 недели

Read more

На што се должи неверојатната трансформација на Џеф Безос?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more