Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Северниот дел на Хрватска е погоден од силно невреме, проследено со град.

Во Загреб и околината врне силен дожд, проследен со силни грмежи, пренесува хрватскиот портал Index.

Северна Хрватска беше погодена од невреме проследено со град и силен ветер, а во Вараждин се забележани повеќе од 2.000 молњи. Метеоролозите предупредуваат дека интензитетот на невремето ќе се зголеми во попладневните часови. 

 

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Регион

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Вучиќ: Од петок полициски час, ситуацијата во Белград е алармантна

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 во регионот?

Read more

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Зоран Заев

Read more

Вести

Симулација на безбедно гласање со примена на сите здравствени мерки и препораки

Читај повеќе

Од денеска сончево без врнежи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Читај повеќе
  • filter

Топлес протест против Макрон во Париз

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ: Од петок полициски час, ситуацијата во Белград е алармантна

Читај повеќе

Каква е состојбата со COVID-19 во регионот?

Читај повеќе

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Читај повеќе

15 јули ќе биде неработен ден, нема да се одработува

Читај повеќе
  • play_arrow

Жаир Болсонаро позитивен на COVID-19

Читај повеќе