Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Филип Здравески
/ 21.05.2022 / 15:14

Како дел од турнејата пред Мундијалот во Катар златниот пехар на ФИФА денеска беше во Скопје во просториите на Пивара Скопје во организација на Coca-Cola.

Освен луѓето од ФИФА, вредниот пехар смеат да го допрат само освојувачи и претседатели на држави. Така, Жилберту Силва, кој во 2002 го освои со Бразил, на момент му го предаде на нашиот претседател Стево Пендаровски, кој имаше чест да го подржи најпосакуваниот пехар.

реклама

Фудбал

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more

Роналдињо блесна во Индонезија на 42 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more
play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Read more