Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, тешко го проголта поразот од 1:2 против РБ Лајпциг синоќа и елиминацијата на неговиот тим во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

„Јорганџиите“ имаа многу поголеми амбиции на турнирот, особено по отстранувањето на шампионот Ливерпул.

Тренерот рече дека неговиот тим дал сè од себе, но противникот бил подобар и заслужено е елиминацијата на тимот од Мадрид.

– Дадовме сè од себе. Тешко беше да ги победиме дуелите на теренот, противничките играчи беа побрзи. Долга година беше со многу тензии, особено по продолжението на Лигата на шампионите. Не успеавме да ги сториме работите онака како што сакавме. Ми се допадна ентузијазмот и свежината на Лајпциг. Не се оправдувам. Ние направивме се што е можно за да стигнеме до полуфиналето. Заслужено бевме елиминирани и можеме само да му честитаме на противникот, изјави Симеоне.

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Фудбал

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Read more

Реал се посрамоти во купот, испадна од третолигаш

Read more

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Read more

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
 

Спорт

Металург ги продолжува настапите во Лига Европа со шест натпревари во февруари

Читај повеќе

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал се посрамоти во купот, испадна од третолигаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Читај повеќе

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Читај повеќе