Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Полскиот борач Алан Квјечињски синоќа ни го приреди еден од најспектакуларните нокаути некогаш видени на настанот FAME 17.

Во градот Краков се одржа настанот FAME 17, кој долго ќе се памети по нокаутот на локалниот борач Алан Квјечињски. Со атрактивен и брутален потег го заспа својот сонародник Максимилиан Вјевјорка.

Квјечињски со „летечки удар“ во воздух со нога го собори својот ривал. Тоа беше во раната фаза од втората рунда и момент кога победникот почувствува дека е вистинското време за напад, бидејќи Вјевјорка беше потресен и веќе на подот.

Коментаторите останаа во делириум. Викаа во неверување додека на Вјевјорка му се укажуваше помош, а слична ситуација имаше и во публиката додека гледачите со задоволство гледаа што се случува.

URL

Така Квјечињски, кој важеше за аутсајдер на овој меч, ја прекина серијата од 4 порази. Претходно овој 31-годишник настапуваше на гала вечери како FEN или Army Fight Night.

Од друга страна, Вјевјорка  важеше за апсолутен фаворит бидејќи е актуелен FAME шампион во полутешка категорија. Беше во серија од 5 победи, но таа заврши на најспектакуларниот можен начин.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Останати спортови

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Read more

Чех испиша историја во Англија: Прв професионалец во два различни спорта

Read more

Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

Read more

Бањаја победи во Валенсија и ја одбрани титулата

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Читај повеќе