Сите фризури на Џенифер Анистон: Од легендарната Рејчел до шишките во „Horrible Bosses“

Актерката Џенифер Анистон објави фотогалерија на својот Instagram профил во која се прикажува еден вид ретроспектива на нејзините омилени фризури низ времето. Има фотографии од кратка скалеста фризура од „Friends“ од раните 90-ти, како и долги сини локни какви што носи денес.

Фотографиите што ги објави Анистон се дел од видеото објавено како reel на Instagram профилот на брендот LolaVie. Тоа е всушност бренд на производи за нега на коса во сопственост на актерката, а беше лансиран минатиот месец.

„Изберете го твојот играч“, напиша Џенифер во описот на фотографиите, а многу фанови за најдобра ја истакнаа фризурата од периодот кога го толкуваше ликот на Рејчел во „Friends“.

Друга фризура од тој период се плетенките од филмот „Picture Perfect“ кој излезе во 1997 година, а актерката го толкуваше ликот на Кејт Мозли.

Исто така, има и половина подигнато репче од филмот „Rock Star“ во комбинација со украси за коса и светки на лицето, како и шишките од филмот „Horrible Bosses“ од 2016 година.

И во филмот „Marley & Me“, актерката носи шишки, но овој пат подолги и разделени така што тие го врамуваат лицето, а таа фотографија беше меѓу одбраните.

Долгите кадрици што ги носи моментално може да се видат и на фотографија од филмот „Just Go With It“ каде ја толкуваше улогата на Кетрин Марфи.

Remote video URL
реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Read more

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе