1.МФЛ 2020/21

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Вонредното коло кое се одигра синоќа во Првата македонска фудбалска лига донесе малку голови, но сепак со неколку кандидати за најдобар гол на колото.

Реми Селмани

Вкупно 11 голови беа постигнати на 6 натпревари, што е речиси 2 гола по натпревар, односно точно 1,83 и воедно најслабо коло од сите три пролетни досега.

Најмногу голови постигнати на еден натпревар беа 3 и тоа во Велес, Струмица и Тетово на натпреварите Велес - Беласица (2:1), Академија Пандев - Македонија ЃП (2:1) и Ренова - Вардар (3:0). Немаше голови единствено на дуелот во Скопје помеѓу Работнички и Шкендија.

Според нас, гол на колото е вториот погодок на Реми Селмани против Вардар.

Кој е вашиот фаворит?

Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Фудбал

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Read more

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Read more

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Read more

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе