Сите погледи во Кан вперени кон фаталната Русинка

Нејзиниот изглед е истовремено привлечен и провокативен, но многумина се прашуваат дали модната комбинација е погодна за пригодата.

Целиот нејзин стајлинг изгледа како таа директно да излегла од снимање за долна облека и да се упатила на Канскиот филмски фестивал.

Ирина Шајк (37) пред хотелот Martinez во Кан се појави во креација на модната куќа Gucci што се состоеше само од долна облека и проѕирен тул.

URL

Познатата манекенка, која е една од најплатените во светот, апсолутно го потресе Кан со својот изглед, кој дополнително го зачини со луксузен накит и очила.

Да потсетиме дека Ирина стана позната по појавувањето во списанието Sports Illustrated во 2007 година. Има настапувано на ревиите на многу познати брендови како Miu Miu, Bottega Veneta, Marc Jacobs, Moschino, Burberry, Versace, Givenchy, Diane Von Furstenberg, Hugo Boss и се смета за еден од најбараните модели на денешницата.

Тагови
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе