ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2020

Сити испрати понуда за Кулибали

Англискиот вицешампион тргна по еден од најдобрите централни бекови во светот откако испрати понуда вредна 63 милиони евра.

Се чини дека деновите на сенегалскиот репрезентативец во Наполи се избројани. Британскиот весник The Sun тврди дека Манчестер Сити испратил понуда до клубот од Неапол вредна 63 милиони евра плус бонуси со што и официјално тргна по неговиот потпис.

Сепак, зделката нема да оди така лесно бидејќи Аурелио Де Лаурентис бара чисти 70 милиони евра. Моменталната вредност на Сенегалецот според Transfermarkt е 56 милиони евра, додека минатото лето му беше највисоки 75.

Калиду Кулибали за Наполи игра од летото 2014 година кога за 7,75 милиони евра пристигна од белгиски Генк. Претходно играше во родната Франција за Мец и Сен-Дје.

Веројатно е време и за самиот фудбалер да бара нов предизвик бидејќи со Наполи изминативе 6 години освои само два трофеја: Суперкупот во 2015 и Копа Италија годинава.

реклама

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Лазаров: Го допревме дното

Read more

Фудбал

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Read more

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Читај повеќе
  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе
  • play_arrow

Историска одлука: Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови брилијантни партии на Дончиќ и Јокиќ

Читај повеќе

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе