Сити може да ја прекине низата: Ливерпул 900 дена без пораз на „Енфилд“

Водечкиот тим во англиското фудбалско првенство, Ливерпул, цели 900 дена не знае за пораз на домашен терен, а најсреќни би биле кога таа серија би продолжила и вечерва.

„Црвените“ го пречекуваат Манчестер Сити во големото дерби, а иако е ноември и релативно рана фаза од првенството, мечот може да биде и клучен за титулата, ако слави Ливерпул.

Така би побегнале на тешко достижни 9 бода во однос на „граѓаните“.

Последен пораз на Ливерпул дома беше од Кристал Палас, во април 2017 година. Од тогаш, тимот под палката на Германецот Јирген Клоп, на свој терен одигра 45 меча и извојува 35 победи.

реклама

Фудбал

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Read more

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Read more

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Read more

Спорт

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Читај повеќе
  • play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

На 22 јули Ливерпул ќе го добие пехарот од Премиер лигата

Читај повеќе
  • filter

Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Читај повеќе

Вашингтон Редскинс потврди, ќе го менува името

Читај повеќе
  • filter

ФИФА го објави календарот за Мундијалот во Катар во 2022

Читај повеќе

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Читај повеќе