Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

На мечот меѓу Карлос Алкарас и Денис Шаповалов, кој заврши со победа за Шпанецот во три сета, се случи и голем скандал откако обезбедувањето на турнирот насилно отстрани фоторепортер од теренот.

Снимка од моментот прикажа Eurosport Polska. На видеото се гледа како четворица членови на обезбедувањето го влечат претставникот на медиумите кој им се спротивстава. Не беа објавени детали за причината за ваков третман кон репортерот.

Во осминафиналето Карлос Алкарас ќе игра против Италијанецот Роберто Музети кој со 6:1, 6:2, 6:4 го совлада Британецот Камерон Нори.

URL
Тагови
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Тенис

Бартоли: Ѓоковиќ да беше Американец ќе имаше споменик во секој град

Read more

Сведоштво на француска тенисерка: Тренерот ме силуваше 400 пати за две години

Read more

Новак: Не ми недостасуваат Надал и Федерер

Read more

Шок во светот на тенисот: Донеодамна најдобрата тенисерка суспендирана 4 години

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе