Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Контроверзниот Беноа Пер е познат како тенисер со тенки нерви и неговите испади на теренот не се баш ретки.

Во меч на второто коло на Аргентина Опен имаше нов испад по кој беше и поразен од Франциско Керундоло со 4 : 6, 6 : 3. 6 : 1.

Пер во Буенос Аирес отпрвин збесна по еден сервис досуден како ас, па откако караницата со судијата не му помогна плукна на трагата оставена од топчето на теренот.

URL

За тоа што го направи заработи опомена. Поради второто плукање подоцна во мечот беше казнет со одземање поени, а при сервисот кај 5 : 1 во третиот сет намерно погреши за што побрзо да заврши мечот.

По завршетокот на мечот отиде и чекор подалеку, на социјалните мрежи објави колку има заработено досега и порача:

„На крајот на краиштата, се исплаќа да се биде лош“.

URL
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Тенис

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Read more

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата во Мадрид

Read more

Ролан Гарос пред одложување: Ситуацијата не е добра

Read more

Циципас трет по Рубљов и Медведев со 15 победи оваа сезона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе