Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Покрај неколкуте примероци Porsche 928, разни Mercedes модели, има и Audi В8, но и Mazda Miata и Jeep Grand Cherokee V8.

На Facebook страницата Decay Addiction / Lord of castle, фотографот со уметничко име „tomofdd“ ги објавува своите дела снимени на напуштени имоти, стари куќи и замоци, а некои од нив се во фаза на распаѓање со децении.

Овој фотограф секогаш успева да пронајде нешто прекрасно во овие историски урнатини. Така тој неодамна фотографираше напуштена колекција на модерни класици во стар магацин, на еден имот, кој, судејќи според состојбата на фотографиите, одамна е осуден на пропаст.

Тој не ја открива локацијата на автомобилите, но според информациите од стотиците коментари на Facebook, може да се заклучи дека имотот со напуштени класици на Jaguar, Porsche, Mercedes, BMW и други „ѕверки“ се наоѓа некаде во Германија.

Фасцинантно е како фотографот успеал да направи толку добри фотографии од тоа скриено автомобилско богатство.

Галеријата е објавена со опис: „На оваа локација имаше многу автомобили што ги возеле лоши момци“, што може да значи дека всушност станува збор за депонија со автомобили запленети од криминалци.

There were many cars in this location, which were certainly driven by „Bad Boys“. instagram.com/tomofdd/

Posted by Decay Addiction on Wednesday, August 25, 2021

Покрај неколкуте примероци Porsche 928, разни Mercedes модели, има и Audi В8, но и Mazda Miata и Jeep Grand Cherokee V8.

За многумина, сепак, најинтересен е историски хеликоптер кој би можело да вреди повеќе од сите автомобили заедно, доколку се доведе во соодветна состојба.

Во секој случај, љубителите на автомобили ќе се сложат дека е вистинска штета што така пропаѓаат...

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Авто новости

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Read more

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Read more

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Read more

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Read more
 

Автомобили

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Читај повеќе

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Читај повеќе

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Читај повеќе

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Читај повеќе

Чао Passat: Америка се збогува со лимузината на Volkswagen

Читај повеќе

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Читај повеќе

Коњски сили - зошто оваа мерна единица сè уште постои?

Читај повеќе

Дали BMW ги „спојува“ сериите 4 и 8 во нова серија 6?

Читај повеќе
  • filter

Класичниот Mini се враќа со електричен погон и 120 КС

Читај повеќе