Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Актерот Кристијан Бејл и режисерот Скот Купер работат заедно на уште еден филм, а станува збор за адаптација на романот Луис Бајард под назив „The Pale Blue Eye“.

Во трилерот се зборува за решавањето на низа убиства кои се случиле во 1830 година на американската воeна академија во Вест Поинт. Бејл ќе глуми детектив кој истражува убиства, а му помага младиот и интелигентен Едгар Алан По.

Планот е продукцијата да почне со снимање оваа есен. Ова е третиот заеднички филм на Купер и Бејл во нивната кариера по „Out of the Furnace“ и „Hostiles“.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе