Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Норвешкиот фудбалер Ерлинг Браут Холанд ги коментираше гласините дека можно е да ја напушти Борусија Дортмунд во еден од најголемите трансфери на сите времиња.

Холанд моментално се подготвува за новата сезона во дресот на Дортмунд, а откако го одработи тренингот даваше изјави за присутните медиуми.

Секако, главната тема беше можниот трансфер. Новинарите прашуваа дали има вистина во тоа што некои клубови се подготвени да издвојат дури 175 милиони евра за неговите услуги.

Норвежанецот понуди интересен одговор.

„Не сум разговарал со менаџерот од неделата и имам слушнато гласини во медиумите. Сепак, се надевам дека се само гласини, затоа што 175 милиони се премногу за еден човек“, изјави Холанд за медиумите.

URL

Норвешкиот напаѓач е посветен на Дортмунд и размислува само за тоа како може да ја подобри својата игра.

„Како прво, имам уште три години од договорот со Дортмунд и уживам тука. Но, се разбира, победите се најважни и тоа е она што го сакам“, додаде тој.

Да потсетиме, најголем интерес за напаѓачот покажа актуелниот европски шампион Челси, а беа споменати и Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Фудбал

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Read more

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more
 

Спорт

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Читај повеќе

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Читај повеќе

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Читај повеќе

Куман: Меси беше тиранин на тренинзи, ги фрлаше во сенка сите соиграчи

Читај повеќе

УЕФА го утврди терминот за дуелот на Шкендија во младинската ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Манго фармерот кој ги освои фудбалските љубители

Читај повеќе

Формула 1 ќе го напушти четиридневниот формат на ГН на Монако

Читај повеќе