Ф1

Слалом на снег со Формула 1 болид

15. јануари 2016 - 10:00 | Д.П.

Макс Верстапен е еден од најинтересните млади возачи во Формула 1, кој паузата од натпреварите место за одмор, реши да ја искористи за адреналинска и невообичаена егзибиција.

Деновиве на неговиот YouTube канал беа објавени неколку видеа во кои, Верстапен со неговиот Red Bull болид вози на скијачка патека. Благодарение на тркалата со ланци болидот успева да се одржи на патеката, а видеата изобилуваат со убави и интересни кадри.

Loading the player...

 

Loading the player...

 

Коментирај