Слалом на снег со Формула 1 болид

Ф1
/ 15.01.2016 / 10:00

Макс Верстапен е еден од најинтересните млади возачи во Формула 1, кој паузата од натпреварите место за одмор, реши да ја искористи за адреналинска и невообичаена егзибиција.

Деновиве на неговиот YouTube канал беа објавени неколку видеа во кои, Верстапен со неговиот Red Bull болид вози на скијачка патека. Благодарение на тркалата со ланци болидот успева да се одржи на патеката, а видеата изобилуваат со убави и интересни кадри.

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=UYOrlcW2LBw]

 

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=lOIq4L-L01M]

 

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Ф1

Мик Шумахер го возеше Jordan 191 - првиот болид на татко му

Read more

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Read more

Болидот на Хамилтон продаден за 4,8 милиони фунти

Read more

Хамилтон: Нема зошто да му се извинувам на Верстапен

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Читај повеќе

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Читај повеќе

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Читај повеќе

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе