Промовиран и спотот

Слушнете ја песната со која децата од „Дајте музика“ ќе настапат на Детската Евровизија

Децата од серијата „Дајте Музика“ ќе ја претставуваат нашата земја на Детска Евровизија 2021.

 

Песната се вика „Green Forces“ и ја изведуват Филип, Кристина, Анастасија и Миха од популарната серија „Дајте музика“.

Децата беа избрани од страна на МРТ да ја претставуваат нашата земја во Париз. Детската Евровизија ќе се одржи на 19 декември.

Спотот за „Green Forces“ премиерно беше претставен на првиот канал на македонскиот национален сервис и на официјалниот You Tube канал на јуниорскиот Евросонг.

Remote video URL
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

МК сцена

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Read more

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Read more

По година и пол конечно втор видеозапис на рок-бендот „Mayday“

Read more

Моментот кога Васил блесна на евровизиската сцена е меѓу фотографиите на годината на Reuters

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе