Смартфонот OnePlus Nord ќе има две предни камери

Компанијата OnePlus го подготвува својот нов смартфон со назив Nord кој ќе биде значително поевтин од останатите смартфони кои се достапни на пазарот, а ќе има две предни камери.

Овој уред прво ќе се појави во Индија и Европа, а потоа и во Северна Америка. Најверојатно ќе биде претставен под називот OnePlus Nord, а во опција се и имињата OnePlus 8 Lite и One Plus Z. Уредот ќе биде претставен на 10 јули и тогаш ќе дознаеме повеќе детали.

URL

Се шпекулира дека ќе има две предни камери и тоа од 32 и 8 MP. Камерите ќе бидат сместени во горниот лев агол на екранот.

URL

Смартфонот ќе поседува Snapdragon 765G процесор и AMOLED екран со фреквенција за освежување од 90 Hz. Смартфонот ќе чини 299 долари, пишува The Verge.

реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Мобилни

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Read more

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Read more

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

  • filter

Honor ги претстави лаптопите MagicBook X 14 и X 15

Читај повеќе

Хабл сними моќна фотографија од необична галаксија

Читај повеќе

Петиција: Не му дозволувајте на Безос да се врати на Земјата

Читај повеќе

Hyundai ќе има летачки автомобили до 2025 година

Читај повеќе

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Читај повеќе

Марс е аут, нов хит е Венера: Што ќе бара НАСА на втората планета од Сонцето?

Читај повеќе

Првите B-21 американски бомбардери речиси подготвени за лет

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Читај повеќе
  • play_arrow

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ќе стигне во 2022

Читај повеќе