Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Возачите на автопатот во Чешка снимија необична глетка, а тоа е волид во стилот на Ферари што наликува на оние од ГП2 серијата.

Болидот е снимен на автопатот D4 кој води од Прага до границата со Германија. Возењето вакво возило е нелегално, а сличен случај полицијата истражувала и во 2019 година откако болид бил забележан на истиот автопат. Сопственикот на болидот бил пронајден, но тој тврдел дека не бил во кокпитот. Полицијата тогаш немала докази, па тој останал неказнет.

Овој нов случај ги натера корисниците ширум интернетот да се потсмеваат на Ф1 тимот на Ферари за неговите стратешки грешки кои доведоа до неколку лоши резултати.

Исто така, во коментарите се наведува дека звукот на болидот е многу подобар од оној на актуелните Формула 1 болиди.

Неофицијално, овој пат полицијата го пронашла возачот и го привела.

Remote video URL
Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Чек дис аут

Доколку би живееле под вода фоките би ни биле миленичиња

Read more

Како изгледаше сообраќајниот метеж во Америка пред 70 години?

Read more

Очајниот Путин ангажира инфлуенсерки во пропагандата за мобилизација

Read more
Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе