Со сунѓери во фрижидер до подолго свежо овошје

Ако чувате овошје во фрижидер, а не го јадете често, нормално дека ќе скапе. Со едноставен трик може да го одложите овој процес.

Ставете три сунѓери во фрижидерот и тие „магично“ ќе ја завршат работата. Имено, на овој начин вишокот на влага ќе се апсорбира низ сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да скапе толку брзо и нема да морате да го фрлите пред да го употребите.

Истите сунѓери може да ги употребувате до 15 дена, а потоа пожелно е да ги замените со нови.

Дали можеби не го поднесувате мирисот на лук на прстите откако сте со исечкале? Пробајте го трикот со паста за заби и непријатниот мирис веднаш ќе го снема од вашите прсти.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more

Живот

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Read more

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Read more

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Read more

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Read more
 

Магазин

Зошто треба секое утро да пиете чаша топла вода со лимон?

Читај повеќе

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе