Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Ливерпул од 1990 година ја чека својата прва титула првак на Англија, а сезонава тргна фуриозно со осум победи по ред, најавувајќи дека ќе го прекине тридеценискиот пост.

„Црвените“ вечерва имаат сериозен испит на гостувањето кај ривалот Манчестер Jунајтед, кој има лоши резултати и проблеми со повредени играчи. Менаџерот на Манчестер, Оле Гунар Солскјер, потсети дека неговиот клуб има две титули повеќе, а ја искористи приликата и да го „боцне“ Ливерпул.

– Сигурен сум дека во догледно време Јунајтед повторно ќе биде шампион, нема да чекаме 30 години. Добар резултат против Ливерпул може да промени многу работи и да влијае врз сезоната. Можеби на играчите им недостасува самодоверба, но ние сме Манчестер Јунајтед, против секого одиме на три бода, изјави Норвежанецот. 

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Фудбал

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Read more

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Read more
 

Спорт

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Читај повеќе

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе